Ubezpieczenia komunikacyjne w Poznaniu i Koninie

ubezpieczenie komunikacyjne w Poznaniu

Obowiązkowe i dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne to najpopularniejszy rodzaj polis, po jakie sięgają Polacy i to niezależnie od tego, czy miejscem ich zamieszkania jest Poznań, Warszawa czy Kraków.

Warto przy tym pamiętać, że wszyscy kierowcy (właściciele pojazdów osobowych, ciężarowych i motocykli) zobowiązani są do ubezpieczenia się od odpowiedzialności cywilnej. Obowiązkowa polisa OC ma zagwarantować bezpieczeństwo finansowe osobie, która spowodowała kolizję lub groźniejszy w skutkach wypadek drogowy. Z tego typu ubezpieczenia pokrywane są ewentualne szkody, jakie spowoduje kierowca przy okazji prowadzenia swojego samochodu. Dodatkowo każdy kierowca może wykupić dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne typu AC (autocasco) i NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków).

Co to jest AC – autocasco?

Jest to dobrowolne ubezpieczenie pojazdów mechanicznych, takich jak samochody osobowe czy motocykle, od następstw zdarzeń losowych. Jeżeli posiadacz tego typu ubezpieczenia spowoduje kolizję drogową, w wyniku której uszkodzeniu ulegnie również jego pojazd, może liczyć na pokrycie przynajmniej części kosztów naprawy auta przez ubezpieczyciela. Osoby, które nie mają tego typu zabezpieczenia, koszty ewentualnej naprawy uszkodzonego samochodu muszą pokrywać z własnej kieszeni. Autocasco stanowi również cenne zabezpieczenie na wypadek kradzieży auta, jego uszkodzenia przez wandali czy uszkodzenia w wyniku zdarzeń losowych tj. gradobicie, powódź czy pożar.

Co to jest NNW?

To dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne, które gwarantuje wypłatę odszkodowania kierowcy i jego pasażerom, uczestnikom nieszczęśliwego wypadku, gdyby doznali podczas takiego zdarzenia uszczerbku na zdrowiu.

Wykupując obowiązkowe lub dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne w takim mieście jak Poznań czy Warszawa, warto zwrócić się o pomoc do doświadczonego agenta ubezpieczeniowego, który udzieli dokładnej informacji o warunkach ubezpieczania. też mają swoją historię, sprawdź ją na stronie wikipedii. Wybierając moje usługi, mają Państwo gwarancję uzyskania pełnej i uczciwej wiedzy na temat oferty PZU z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych i innych. Zapraszam do kontaktu!